За Академията по Пренатална Медицина

Академията по Пренатална Медицина е създадена с мисията да издигне нивото на акушерството и гинекологията в България чрез въвеждане на иновации и предаване на международен опит.

Тя предлага уникална платформа за надграждане на знания и практическо обучение на специалисти в областта на феталната медицина. Чрез лекции, практически сесии и достъп до най-съвременните технологии Академията цели да подпомогне развитието на професионалистите и да подобри грижата за бъдещите майки и техните деца.

Ключово събитие за специалистите
в областта на пренаталната медицина

Центърът по Майчино-Фетална Медицина и Медицински университет – Пловдив с гордост представят II Академия по Пренатална Медицина, която ще се проведе от 21 до 23 февруари 2025 г. в Медицинския симулационен тренировъчен център. Под ръководството на д-р Борис Стоилов, д.м., и под егидата на проф. д-р. Екатерина Учикова, Академията ще обедини национални и международни експерти за обсъждане на ключови аспекти на третия триместър на бременността.

Събитието ще предложи богата програма, включваща лекции на водещи специалисти като проф. Кипрос Николайдес, както и практически сесии на висококачествени ултразвукови апарати. Темите ще обхващат диагностика и управление на усложнения като прееклампсия, фетална растежна ретардация и патология на плацентата, с акцент върху подобряване на грижата за майките и техните деца.

II Академия е уникална платформа за професионално развитие, която ще надгради успеха на първото издание и ще допринесе за въвеждането на световни стандарти в пренаталната медицина.

Не пропускайте шанса да участвате! Регистрирайте се и станете част от бъдещето на майчино-феталната медицина.

Лектори

II Академия по Пренатална Медицина предлага богата и разнообразна програма, която обединява лекционна и практическа част. Сред лекторите са водещи български и международни експерти:

Проф. Кипрос Николаидес

пионер във феталната медицина
Д-р Борис Стоилов

Д-р Борис Стоилов

АГ, консултант по фетална медицина

Проф. Цветомир Луканов

детски кардиохирург

Програма на Академията

Очаквайте скоро!

Ключови теми в лекционната част

Прееклампсия: диагностика, предикция и управление.
Фетална ехокардиография и невросонография в третия триместър.
Многоплодна бременност: подходи за мониторинг и раждане.
Генетика и нейното място в пренаталната диагностика.
Холестаза, Rh изоимунизация и други важни усложнения при бременност.

Практическа част

Практическото обучение заема половината от програмата и включва:
Участие на пациенти-доброволци за реалистичен практически опит.
Работа със съвременни ултразвукови апарати от висок клас.
запишете се сега

Значимост на събитието

II Академия е уникална инициатива, която надгражда успеха на първото издание през 2024 г., предизвикало изключителен интерес с над 200 участници. Академията има за цел не само да разшири знанията на специалистите, но и да допринесе за:
Усъвършенстване на диагностичните и терапевтични подходи при усложнения в бременността.
Създаване на професионални мрежи между български и международни експерти.
Подобряване на пренаталната грижа в България чрез въвеждане на утвърдени световни стандарти.

Участие и сертификати

Събитието е отворено за акушер-гинеколози, специализанти и студенти по медицина, които искат да разширят своите познания и практически умения. Участниците ще получат сертификат от Медицинския университет – Пловдив, както и кредитни точки от Българския лекарски съюз, които ще обогатят тяхната квалификация.

Не пропускайте възможността да станете част от това ключово събитие и да допринесете за развитието на пренаталната медицина в България!
Регистрирайте се днес и осигурете своето място в Академията, където теорията среща практиката, а бъдещето на майчино-феталната медицина се гради с вашето участие.
запишете се сега
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram